تشکر از همسر-چرا و چگونه از همسرم عزیزم تشکر کنم ؟

اهمیت تشکر از همسر 

تشکر از همسر و همچنین قدر دانی و سپاس از دیگران یکی از رفتارهای بسیار پسندیده ای است که در همه جوامع به آن تأکید شده و مورد تأیید می باشد.

یعنی  هیچ جای دنیا وجود ندارد که این کار در آنجا کار بد و ناپسندی باشد.

در دین اسلام نیز  خیلی به انجام این کار سفارش شده است و تشکر کردن را یکی از رموز جذب محبت و افزایش نعمت  می داند.

در قرآن کریم به صراحت بیان شده است که شکر نعمت باعث افزایش نعمت می شود و در همین راستا شاعران شعر های زیادی را سروده اند که معروف ترین آنها این بیت است :

” شکر نعمت، نعمتت افزون کند / کفر، نعمت از کفت بیرون کند”

یکی از نیاز های اساسی افراد حس مهم بودن است به این معنی که افراد دوست دارند مهم باشند و دیده شوند و یکی از کارهایی که می توان بوسیله آن این حس را به دیگران بدهیم تشکر کردن است.

با این کار نه تنها حس مهم بودن را به شخص می دهیم بلکه شخص راغب می شود در قبال ما رفتار های بهتری را انجام دهد.

تشکر از همسر

زمان تشکراز همسر

متاسفانه خیلی از مردها دیر به دیر از همسرشان تشکر می کنند و منتظرند اتفاق خاصی بیفتد و همسرشان کار فوق العاده ای برایشان انجام دهند بعد از آنها  تشکر کنند.

یعنی کارهایی را که خانم ها هر روز برای انجام می دهند مانند آشپزی کردن ، شستن لباس ها و اتو کردن آنها، نظافت منزل و خلاصه هر کاری که اکثراً خانم ها روزانه انجام می دهند، جزء وظایف جدا نشدنی خانم ها می دانند و براین باورند که باید حتما انجام دهند و وظیفه آنهاست و خیلی از مردها می گویند :”مرد که نباید این کار ها را انجام دهد”.

در صورتی که هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ شرعی هیچ کدام از این کارها بر عهده خانم ها نیست. ولی خانم ها از حیث این که همسرشان را دوست دارند اخلاقاً این کارها را انجام می دهند.

حال اگر آقایان به این نکته توجه کنند و با دانستن اینکه زنان وظیفه ای  به انجام کارهای ذکر شده ندارند سعی می کنند هر روز و هر لحظه از همسرشان تشکر کنند که این کار علاوه بر اینکه حس مهم بودن و دیده شدن را به همسر میدهد، همسرشان نیز سعی می کند این کارها را با اشتیاق و کیفیت بیشتری انجام دهند.

پس آقایان باید :

به خاطر کارهای روزانه و تکراری که همسرشان انجام میدهد دائماً از آنها تشکر کنند.

آقایان اگر می خواهید قلب همسرتان را تسخیر کنید به بهانه های مختلف حتی جزئی از همسرتان به بهترین شکل تشکر کنید.

از طرفی خانم ها نیز باید از زحمات آقایان تشکر کنند و بدانند که درست است که فراهم کردن وسایل آسایش زندگی از وظایف مردان است.

مکان تشکراز همسر

تشکر کردن حتی  ساده، می تواند به مرد انرژی بدهد و او را نسبت به زندگی دلگرم کند و احساس مهم بودن کند و باعث می شود مرد تلاشش را دو چندان کند تا آرامش و آسایش بیشتری را برای خانواده ایجاد کند.

تشکرکردن در حضورجمع آثارخیلی خوبی را روی طرف مقابل می گذارد. پس تا می توانید از همسرتان در حضور جمع تشکر کنید.

برای مثال در یک جمع خانوادگی از همسرتان به خاطر تهیه غذا و آماده کردن آن برای مهمان ها علاوه بر تعریف کردن تشکر و سپاس هم بکنید. فقط با انجام این کار ساده خواهید دید همسرتان چقدر نیرو می گیرد و بیشتر عاشق شما می شود.

کیفیت و چگونگی تشکر از همسر

راه های زیادی برای تشکر کردن وجود دارد از جمله دادن گل به هسر ،تشکر کردن با زبان، خرید یک هدیه، نوشتن یک نامه عاشقانه و تشکر کردن از همسر در نامه، و…

تشکر از همسر

نکته ای را که باید همیشه در نظر داشته باشید این است که تشکر باید صادقانه باشد نه به صورت ظاهری در غیر این صورت طرف مقابل نه تنها لذت نمی برد بلکه دچار تنفر نیز می شود.

نکته ی دیگر اینکه تا می توانید از همسرتان تشکر کنید و شاهد نتایج فوق العاده این عمل در زنگی خود باشید.

پیشنهاد ویژه برای تشکر از همسر

یک پیشنهاد جالب برای تشکر کردن از همسر برای  شما زوج های عزیز دارم. اسم آن دفترچه سپاس گذاری است.

از شما عزیزان درخواست دارم همین الان یک دفترچه ساده کوچک به همراه یک خودکار بردارید و از امروز به مدت یک ماه کاری را که به شما می گویم را انجام دهید.

هر روز فقط یک کاری را که همسرتان برای شما انجام می دهد و به شما انرژی مثبت می دهد و به خاطر آن کار از او ممنون هستید را یادداشت کنید.

این کار ها می تواند یک لبخند ساده اول صبح باشد، یا رفع یک مشکل از شما و یا هر کار دیگر، فقط آن را یادداشت کنید. در انتهای ماه آن دفترچه یادداشت یا همان دفترچه سپاس را به همسرتان هدیه بدهید.

این کار چندفایده برای شما و همسرتان دارد :

  • همسرتان واقعا عاشق و دلباخته شما می شود چون می بیند که شما قدر او رادانسته اید و به او توجه دارید.
  • خودتان عاشق همسرتان می شوید و متوجه می شوید که همسرتان چقدر شما را دوست دارد و برای خوشحالی شما کارهای بسیار زیادی را حاضر است انجام دهد.
  • از این به بعد قدر هم را بیشتر می دانید و کمتر از دست یکدیگر ناراحت می شوید.

امیدوارم هر چه سریع تر این دفترچه را تهیه کنید و از نتایج آن لذت ببرید.

و در پایان از شما زوج های عزیز درخواست دارم به موضوع مهم تشکر کردن اهمیت بدهید و در زندگی مشترکتان بسیار از آن استفاده کنید.

 

 

 

 

درباره نویسنده

مدرس مهارت های زندگی و روابط بین همسران

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *